Pensjonisttreff og årsmøte

20. mai får vi besøk av Erik Fossum, som skal holde foredraget «Brønnøysundregistran - værsågod!».

Det blir servert rundstykker, te/kaffe og kake.
Inregistrering fra kl. 16.30.

Etter foredraget holder vi årsmøte fra kl. 18.30. Innkalling ligger vedlagt.

Velkommen!

Tid
Start: 20.05 kl. 17:00
Slutt: 20.05 kl. 19:30
 
Kursansvarlig
Amparo Echeverría Bjørningstad
Mobil: +4794485996
Sted
Juristenes Hus AS
Kristian Augusts gate 9, 0164 OSLO
Pris
Gratis
Påmeldingsfrist
15.05 kl. 12:00

Om foredragsholder:

Erik Fossum, ble født 8.juni 1947 på Åmot i Modum. Han ble cand. jur i 1976 og fikk advokatbevilling i 1983. Fossum har jobbet i Trygderetten, hos Likestillingsombudet og i Direktoratet for sjømenn, før han ble dommerfullmektig og senere kst. Sorenskriver i Brønnøysund. I 1988 ble han avdelingsdirektør ved Brønnøysundregistrene fra etableringen og var direktør samme sted fra 1994 til 2013. Erik Fossum har også vært leder av Mannsrolleutvalget.

For sin innsats for oppbyggingen av Brønnøysundregistrene ble Fossum i 2012 utnevnt til St. Olavs Orden, Ridder av 1. klasse, og for sin innsats med å etablere og utvikle Altinn fikk han Rosings hederspris i 2016.

Om foredraget:

Erik Fossum holder foredraget «Brønnøysundregistran - værsågod!».
Dette er historien om hvordan en ny statsetat ble til og utviklet til å bli «verdensledende» innen elektronisk registerforvaltning - i utkant-Norge.

Årsmøte:

Etter foredraget blir det årsmøte.
Årsmøtepapirene finner du her

Kursnummer 259001